Anasayfa / e-Arşiv Fatura

e-Arşiv Fatura

e-Arşiv Fatura

e-Arşiv uygulaması, faturalarınızın e-Fatura sistemine kayıtlı olmayan mükelleflere ve son kullanıcılara, elektronik ortam aracılığı ile gönderilmesini sağlayan uygulamadır.


e-Arşiv uygulaması, faturalarınızın e-Fatura sistemine kayıtlı olmayan mükelleflere ve son kullanıcılara, elektronik ortam aracılığı ile gönderilmesini sağlayan uygulamadır. e-Arşiv uygulamasından yararlanmak isteyen mükelleflerin öncelikle e-Faturaya kayıt olması gerekmektedir.


e-Arşiv sistemi e-Fatura sistemini tamamlayıcı bir konumdadır.

e-Fatura sistemi içinde gömülü olan bir e-Arşiv sistemi hızlı ve efektif işleyen faturalaşma süreçlerine e-Arşiv faturalarını da dahil ederek, aynı verimliliği kapsamı daha geniş bir platform üzerinde minimum iş yükü ile realize edebilir.

Böylece kullanıcılar süreçlerini Gelirler İdaresi’nin oluşturduğu mevzuat doğrultusunda düzenleyebilecekleri gibi operasyonel açıdan da faturaların oluşturulması, gönderimi, listelenmesi, düzeltilmesi veya iptali gibi işlemlerde kullanılan e-Arşiv çözümünün sağladığı; e-Arşiv faturasının cari üzerinden otomatik olarak oluşması, 7 iş günü kontrolü, otomatik ters kayıt ve onay bildirimi gibi akıllı algoritmalar ile verimliliği yüksek bir platform elde edebileceklerdir.

e-Dönüşüm çerçevesinde kapsam devamlı genişlemektedir. 2016 yılı içerisinde e-Fatura ve e-Defter sistemine 50.000 kullanıcının dahil olması beklenmektedir. Bu da yıllık yaklaşık 1,2 milyar e-Fatura öngörüsü anlamına geliyor. Bu kapsamda bakıldığında e-Dönüşüm kapsamı içinde yer alan firmaların müşterileri karşısında hızlı aksiyon alabilmesi ve bu hızlı gelişime ayak uydurabilmesi için e-Dönüşüm servislerini doğru uyarlamalarla ERP sistemleri ile konuşturmaları gerekmektedir. Buna örnek olarak e-Fatura olarak gelen bir faturanın ERP içerisinde bu sistem üzerinden muhasebeleşmesini gösterebiliriz. Buna ek olarak, satış tarafından kesilen bir faturanın müşteriye bakılarak e-Arşiv faturası şeklinde kesilmesi gerektiğinin sistem tarafından bilinmesi ve tanımlı e-maile e-Arşiv faturasının gönderilmesi yine başka bir örnek olabilir. Belirlenen sürecin mobil platformlarda çalışabilmesi ise iş hayatındaki hızlı geri bildirimler dolayısı ile artık vazgeçilmez bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.


i.Kağıt fatura basma gönderme maliyeti tamamen ortadan kalkar.

ii.Faturaların basım maliyeti, matbaa ücretleri ve kağıt fatura kargolama işlemi maliyetlerinden kurtulursunuz. Dosyalar arasında fatura aramakla vakit kaybetmeden fatura kayıplarının önüne geçebilirsiniz.

iii.e-Arşiv Fatura’larınıza erişim hakkı sadece sizde olur ve üçüncü kişiler asla erişemez.

iv.Odalar dolusu klasörlenmiş fatura arşivleri tarih olur.

v.Muhasebe süreçlerinde hız artar, zamandan tasarruf sağlanır.

vi.Her yıl yüzbinlerce ağacın kesilmesi engellenir

PayTR.com
Advantage
Axess
Bannkkart
Bonus
Cardfinans
Maximum
Paraf
World